top of page

DAVET

Sayın Meslektaşlarım,

 

VII. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı'nın ev sahipliğinde 14-16 Ekim 2022 tarihleri arasında Selçuk- Korumar Ephesus Resort Otel’de düzenlenecektir. Sizleri güzel Aydın’ımızın güzide ve turistik ilçesi Kuşadası’nın yakın komşusu Selçuk'ta yapılacak olan VII. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız. 

   

Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu'muzda prensip olarak her seferinde farklı bir hastalığı ana konsept olarak almayı ve her yönüyle o hastalık veya hastalık grubunu konuşmayı istiyoruz. Önceki yıllarda yaptığımız toplantılarda “Biyolojik tedaviler, Romatologlar için Klinik İmmünoloji, Sistemik Lupus Eritematozus, Sistemik Skleroz, FMF ve Sistemik Otoinflamatuar Hastalıklar ve son olarak da Sistemik Vaskülitler konularını ayrıntılı olarak değerlendirdik. Bu yıl VII. Aydın Romatoloji Günlerinde, tanı ve tedavisinde sıklıkla zorluklarla karşılaştığımız "Sjögren Sendromu” konusunu, alanlarında söz sahibi değerli uzmanların sunumları ve kişisel deneyimleri ile konuşmak ve tartışmak istiyoruz. Ayrıca bu hastalıklarla ilişkili zor vakaları kendi aramızda tartışırken, hastalık tanısında ve takibinde kullanılan biyopsi, skorlama ve görüntüleme yöntemlerini de gözden geçirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra diğer sistemik romatizmal hastalıkların güncel tedavi değerlendirmelerinin tartışıldığı oturumlara da yer verilecektir. Ekim ortası Kuşadası’nın en güzel ve henüz güneş ve sıcaklığın terk etmediği aylarından biridir, fırsat buldukça deniz ve güneşten de yararlanmak mümkündür. Bu nedenle Ekim ayında Kuşadası’nın zevkini hem bilimsel olarak hem de fırsat buldukça yapacağımız sohbetlerle birlikte sürdürmek istiyoruz. Bu yüzden VII. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizlerle buluşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. 

 

Paylaşacağınız bilgi ve deneyimlerinizle, bilimsel ve sosyal anlamda değerli katılımlarınızla zenginleşeceğinden emin olduğumuz VII. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizleri Ege’nin güzelliği ve sıcaklığında buluşmak ümidiyle davet eder en iyi dileklerimizi sunarız.

 

Saygı ve sevgilerimizle.

Prof. Dr. Taşkın Şentürk

bottom of page