top of page

DAVET

 

Sayın Meslektaşlarım,

 

VIII. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı'nın ev sahipliğinde 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Selçuk- Korumar Ephesus Resort Otel’de düzenlenecektir. Sizleri güzel Aydın’ımızın güzide ve turistik ilçesi Kuşadası’nın yakın komşusu Selçuk'ta yapılacak olan VIII. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız. 

   

Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu'muzda prensip olarak her seferinde farklı bir hastalığı ana konsept olarak almayı ve her yönüyle o hastalık veya hastalık grubunu konuşmayı istiyoruz. Önceki yıllarda yaptığımız toplantılarda (1) Biyolojik tedaviler; (2) Romatologlar için Klinik İmmünoloji; (3) Sistemik Lupus Eritematozus; (4) Sistemik Skleroz; (5) FMF ve Sistemik Otoinflamatuar Hastalıklar;  (6) Sistemik Vaskülitler ve son olarak da (7) Sjögren Sendromu konularını ayrıntılı olarak değerlendirdik. Bu yıl VIII. Aydın Romatoloji Günlerinde, 2021 yılında ayrıntılı olarak konuştuğumuz Sistemik Vaskülitler konusunun devamı olarak, ilk defa Prof Dr Hulusi Behçet tarafından tanımlanan ve vaskülit grubu içerisinde olduğu kabul edilen “Behçet Hastalığı”nı alanlarında söz sahibi değerli uzmanların sunumları ve kişisel deneyimleri ile her yönüyle konuşmak ve tartışmak istiyoruz. Ayrıca Behçet Hastalığı ile ilişkili zor vakaları kendi aramızda tartışırken, hastalık tanı, tedavi ve takibinde kullanılan kılavuzları, skorlama ve görüntüleme yöntemlerini de gözden geçirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra diğer sistemik romatizmal hastalıkların güncel tedavi değerlendirmelerinin tartışıldığı oturumlara da yer verilecektir. Ekim ayı Kuşadası’nın en güzel ve henüz güneş ve sıcaklığın terk etmediği aylarından biridir, fırsat buldukça deniz ve güneşten de yararlanmak mümkündür. Bu nedenle Ekim ayında Kuşadası’nın zevkini hem bilimsel olarak hem de fırsat buldukça yapacağımız sohbetlerle birlikte sürdürmek istiyoruz. Ayrıca Cumhuriyetin 29 Ekim 1923’de ulu önder Atatürk tarafından ilan edilişinin 100. yılına denk gelen 29 Ekim 2023’ün coşkusunu, gururunu ve sevincini de içimizde hissedeceğiz. Bu yüzden VIII. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizlerle buluşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız. 

 

Paylaşacağınız bilgi ve deneyimlerinizle, bilimsel ve sosyal anlamda değerli katılımlarınızla zenginleşeceğinden emin olduğumuz VIII. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizleri Ege’nin güzelliği ve sıcaklığında buluşmak ümidiyle davet eder en iyi dileklerimizi sunarız.

 

Saygı ve sevgilerimizle.

​Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Taşkın Şentürk

bottom of page